O mně

Zakladatelem konceptu MilujuBIO.cz, který do ČR a SR distribuuje kosmetické značky Urtekram, Couleur Caramel, Alphanova-Montbrun, Helvetia Natura, Divine Herbal a SanyBIO a Gift Pads, je Radim Vítek.

Jako olomoucký rodák zachovává část kapitálu na Moravě, kde se nachází sklad, a část v Praze, kde sídlí se svou administrativou. Je jedním z prvních subjektů, který se rozhodl dovézt do „Československa“ přírodní kosmetiku, a v tuto chvíli se svými sedmi značkami z Dánska, Francie, Švýcarska a Británie obhospodařuje téměř 100 obchodů se zdravou kosmetikou, drogerií a výživou v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Myšlenka udržitelnosti v něm vzrůstala po celé dětství, kdy závodně plaval a začal se kvůli sportu i zdravě stravovat. V 80. letech šlo spíše jen o celozrnné pečivo, vločky s jablky a hodně zeleniny, ale později, když už se sportem přestal, se dokonce stravoval makrobioticky. V 90. letech, kdy se jako plavec dostal i do juniorské reprezentace, začali rodiče podnikat v oblasti vzdělávání dospělých – osobní rozvoj byl pro ně velmi důležitý; poté, co Radim skončil se sportem, iniciovala rodina jeho seznámení se s Reiki.

Cesta k udržitelnému podnikání pokračovala studiem na Anglo-americké Univerzitě v Praze. Po dokončení AAUNI pak v letech 2001-2002 dalšími 3 semestry studia oboru Řízení malých a středních podniků na Central Michigan University v USA, které zakončoval projektem na vývoz českých produktů zdravé výživy do Evropy a Ameriky. Se svou budoucí ženou v roce 2004 po návratu do ČR přivedli na český trh dánskou značku přírodní kosmetiky Urtekram, která je velmi rozšířená nejen ve Skandinávii. Z BIO potravin objevili pro Čechy a Moravu značky Probios, DO-IT a La Finestra sul Cielo. Souběžně s rozrůstající se rodinou, do které postupně přibyly dvě malé děti, založil s manželkou také jeden z prvních velkých obchodů se zdravou výživou a produkty v BIO kvalitě – BIO MARKET VÍTEK.

V době ekonomické krize v roce 2009 prodal svůj obchod a začal se věnovat čistě jen distribuci kosmetických značek do ČR a SR. V roce 2014 dovezl z Británie anionové hygienické potřeby bez chlóru GIFT Pads, které mají kromě zdravotní prospěšnosti také silný charitativní přesah. V roce 2015 začal z Británie dovážet značku vlasových přípravků proti padání vlasů Divine Herbal, švýcarskou kosmetiku bez sulfátů a palmového oleje na bázi jemného tekutého mýdla, Helvetia Natura a řadu ekologických čistících prostředků Sany BIO. V roce 2017 přibyly do portfolia značky Couleur Caramel- francouzská BIO dekorativní kosmetika a Alphanova – opalovací přípravky a řada ro nejmenší v BIO kvalitě. V roce 2016 přibyla do velké rodiny ještě holčičí dvojčata. Všechny čtyři děti spokojeně používají biokosmetiku, v léčení běžných nemocí nedá Radim dopustit na alternativu, jako jsou Jonášovy kapky nebo koloidní stříbro. Alternativy využívá i v rámci práce na sobě v podobě rodinných konstelací, už zmíněného Reiki nebo kineziologie. Volný čas se svými staršími dětmi obvykle tráví vařením, sám pak rád vyrazí v zimě na běžky a v létě na kolo.